UPOZORNĚNÍ: z důvodu nízkých výrobních kapacit byla do odvolání přerušena možnost objednání modelů z EPP.

Avia BH3 1:8

1 800 Kč 2 600 Kč od 1 800 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Československý stíhací jednoplošník z roku 1921!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstruktéry letounu byli zakladatelé továrny Avia, Pavel Beneš a Miroslav Hajn. Díky jejich vědeckému a velmi pokrokovému přístupu ke konstrukci letadel,
patřilo Československo k prvním zemím na světě, které ve 20. letech stavěly dolnoplošné stíhačky v sérii.

Prototyp letounu vzlétl 16. prosince 1921 pilotován továrním pilotem Bohumilem Munzarem. 6. června 1922 došlo při předvádění komisi MNO k destrukci křídla a při následné havárii přišel pilot Munzar o život. Vedení Avie se podařilo přesvědčit MNO, že havárii nelze přičítat nedostatkům v konstrukci, proto se začalo se stavbou dalších dvou prototypů.Po zkouškách dalšího prototypu BH-3 v listopadu 1922 s novým továrním pilotem Josefem Skubalem uznala komise výsledky zkoušek za vyhovující a v prosinci 1922 následovala objednávka na deset sériových strojů (vojenské označení B-3). Většina letounů byla předána mezi srpnem a říjnem 1923 leteckému pluku č. 1, 32. letecké rotě v Praze-Kbelích.

Rozměry modelu:

Rozpětí křídel         1280mm
Délka trupu              870mm
Vzletová hmotnost    700g
Plošné zatížení         30g/dm2

Doporučené vybavení:

Motor               např. BR2830 1000KV (cca180W) a vrtule 9x4,7
Regulátor         30A
Akumulátor       LiPol 11.1V (3S) 1000mAh ... 2000mAh

 

Varianty předpracování stavebnice

Economy

Obsahuje pouze strojně opracované výřezy s naznačenými obrysy ovládacích ploch, vylisovanou kabinu, případně základní 3D tištěné díly podle druhu modelu (kryt motoru u Nieuport 28,...). Modelář si musí ostatní materiál dokoupit a počítat s větší pracností.

Business

Obsahuje ručně zaoblené a obroušené součásti z EPP  (mimo jiné také oddělené a opracované ocasní plochy a křidélka).
Uhlíkové výztuhy, překližkové a balzové díly, smrkové lišty, mechová kola, 3D tištěné součásti (lanovody, dráty, vrtulové kužely, kola, pneumatiky, kulomety, venturiho sondy, páčky k ovládacím plochám,…). V podstatě veškerý materiál který je, vyjma elektroniky a barev, potřebný k dokončení modelu.

 

 

 

Fotografie s dokončeným modelem jsou pouze ukázkou možné realizace. Od nás dostáváte stavebnici, která není samostatně funkčním celkem a umožní vám dokončení dle vlastní fantazie.

Avia BH3