UPOZORNĚNÍ: z důvodu nízkých výrobních kapacit byla do odvolání přerušena možnost objednání modelů z EPP.

Náš příběh

 

1

 

 

 

 

Ahoj,

vítejte v našem obchodě pro modeláře a letecké závisláky!

Tento obchod jsme založili, protože bychom se s Vámi rádi podělili o modely z EPP, které v sobě snoubí vysokou mechanickou odolnost tohoto materiálu s dobrými letovými vlastnostmi.

O modelech

Naše modely jsou od začátku konstruovány podle výkresů skutečných strojů tak, aby byla zachována co největší shoda s originálem. Je u nich proveden základní aerodynamický výpočet pro volbu správných profilů křídel a časově poměrně náročná konstrukce v 3D CAD software.

Řezání stavebnic pak probíhá CNC řezačkou naší konstrukce. Díky tomu je zajištěna vysoká přesnost a kvalita povrchu finálních výřezů. Drobné díly jsou řezány na laseru, případně vyráběny 3D tiskem, nebo vakuováním.

Všechny stavebnice jsou koncipovány tak, aby bylo snadné dodržet během sestavení správnou geometrii modelu. To zajišťuje příjemnou stavbu a zachování výborných letových vlastností.

Prototypy jsou podrobovány náročným letovým zkouškám, které občas vedou ke změnám v konstrukci sériových stavebnic tak, aby modelář dostal za svoje peníze opravdu dobře létající model.

Něco málo o mě

Bacilus Aviatikus se u mě projevoval už od dětství. Modelařině se věnuji už od roku 2000, tedy od svých 13let.

35

 

Za první peníze našetřené z brigád, jsem v 17 absolvoval plachtařský výcvik v Aeroklubu Mladá Boleslav a začal létat na větroních a motorových kluzácích.

 


7


Po průmyslovce jsem se definitivně rozhodnul, že se létáním chci živit a jsem ochotný pro to spoustu věcí obětovat.

Zvolil jsem studium na ČVUT a nejprve integrovaný, a pak modulový výcvik ATPL.

Během toho jsem si po různých brigádách postupně vydělával na výcvik i na studium. Byla to náročná doba, ale hodně jsem se díky tomu naučil. Mimo jiné jsem také pracoval jako konstruktér v automotive, což mi poskytlo základy pro konstrukci ve 3D programech a  návrh modelů.

 

Aktuálně pracuji jako profesionální pilot Aerotaxi a letecký instruktor ve společnosti Jet for Trip. Přednáším také teorii pro dopravní piloty, se specializací na Aerodynamiku, Komunikaci a Přístrojové vybavení letadel.

 

Díky mým pilotním zkušenostem se mi také dostalo veliké cti, létat s historickými letadly a jejich replikami ve sbírkách Muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Některé z těchto strojů poslouží do budoucna jako předlohy pro naše modely.

 

1110

 

Pokud jste dočetli až sem, moc Vám děkuji za pozornost a za zájem o naše modely!

S přáním stejného počtu vzletů a přistání,

Adam Hlaváč

 

 

 

 

 

8912